سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

عنوان تلگراف از همدان الی نراق
بتاریخ 19 شهر شعبان 1351 برابر 27/9/1311

جناب مستطاب عمده التجارآقای آقامحمد علی آقا فروغی تاجر نراقی زیده مجده العالی عرض می شود مشروحات از قراری است که 3 جاری عرض شده مرقومه شریفه مورخ 29 ماه قبل واصل گردید از سلامتی شما و مطالب مندرجه آگهی حاصل آمد .

گردو که فرستاده بودید الی کنون نرسیده هروقت برسد وصول را مینویسم. در موضوع بدهی جنابعالی بابت سند. ..........قبلا هم اظهار شده وجوهات را به قم برسانید. در خصوص خرید جوزاقند(جوزغند) که نوشته اید آلوئی وجود ندارد و الگی خواهید فرستاد معلوم شد البته به هر شکل باشد یک من هم آلوئی بفرستید حتی المقدور که رنگ او باشد و هر چه زودتر بفرستید جمعا 3 سه مَن شاه که .... است .
راجع به عمه زاده یا خاله هرکس باشد همدان آمدن نتیجه ندارد زیرا زمستان یقین بقدر آنکه خرج می نمایند به همدان بیایند از طرف من به آنهامساعدتی نخواهد شد . ماهم دیگر مداخل های قدیم را نداریم که جمله توقعات مردم برآورده نمائیم به آنها گوشزد بفرمائید بدانید همدان هم بیایند چیزی نیست .
اما اینکه نوشته اید گندم حواله نکنم یعنی هیچ املاک ما نداده یا فروخته اید اگر نداده که پول هم نداریم بهر حال ما حواله نمی دهیم ولی شماهم جواب مطالب را بنویسید .
زیاده زحمتی نیست ایّام به کام مجدد عرض م یشود خط جناب عالی مورخ 11شعبان واصل گردید مطالب مفهوم شد . جوزاقند(جوزغند) و فندق الطفاتی را فرستاده اند معلوم شدهر اوقات برسد وصول عرض خواهد شد .
زیاده مطلبی ندارد .
دیگر جوزاقند(جوزغند) آلوئی لازم نیست .

همدان : اقل حاج محمد نراقی

از جناب حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود به جهت بازخوانی سند 87 ساله سپاسمندیم .
از کانال کفن پوشان شهر نراق به جهت ارائه این سند کمال تشکر را داریم .

توضیحات سلحشوران شهر نراق
* حاج محمد نراقی فرزند حاج محمد رضا نراقی راه تجارت پدر را پیشه کرد و در نراق و همدان و مکان های دیگر به تجارت پرداخت . حاج محمد سال 1314 شمسی(80 سال پیش) دارفانی را وداع گفت . فرزندان ذکور حاج محمد نراقی به ترتیب عبارتند از : صادق – رضا – هاشم – اسماعیل – احمد و کمال نراقی .

* پدرش حاج محمد رضا نراقی به رئیس التجارنراق ملقب بود و علاوه بر نراق در همدان نیز به فعالیت های عمده اقتصادی می پرداخت . وی مورد احترام قاطبه مردم و دولتی ها بود . مرد متدین و خداترس بود و در حق رعیت و زیر مجموعه اجحاف نمی کرد .

۹۵/۱۰/۰۲
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook