سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

به عرض مقدس عالی میرساند ؛ در خصوص چشمه زیر اطاق گوشواره خانه مرحوم آقا عبدالصمد طاب ثراه که الحال مِلک آقای محمد رضای نراقی است بیان فرمائید که چشمه مزبور و مجرای آن تازه احداث است یا کهنه ؟ از قدیم بوده ؟
و چندین سال قبل از این که جناب شریعتمدار عالی در آن خانه تشریف داشتید گماشتگان استعمال آب از آن چشمه داشتند یا از جای دیگر ؟
مستدعی است که آنچه بر خاطر مبارک ظاهر و هویدا است در این خصوص بطور تفصیل در صدر عریضه مرقوم و به خاتم شریعت مزین فرمائید که عندالجاهد حجت است .

21 شهر ربیع الاول فی شهور سنه 1313(برابر 20 شهریور 1274)

بسم الله تعالی
از وقتی که ما آمدیم به همدان(از شهر نراق) منزل در خانه مرحوم آقا عبدالصمد طاب ثراه بود ودر همان اطاق که چشمه زیر آن است منزل ما بود و مترصد در آن چشمه آب جاری بود و هرگز انقطاع از آن چشمه نشد از آن وقت تا بحال که قریب به سی سال است از احدی نشنیدیم که ممر آب از مجرای دیگر بوده .
مُهر : آقای ... رضایی نراقی

سایت سلحشوران شهر نراق از بابت ارائه سند ارزشمند 125 ساله توسط جناب دکتر محمودرضا رضایی نراقی فرزند حسن ابن محمود و از جناب استاد سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود به دلیل بازخوانی این سند قدیمی صمیمانه قدردانی می نماید.

۹۶/۰۴/۲۲
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook