سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

چون دو مرحمت پناه آقاحسین خَلَف مرحوم آقامیرزا بابا نراقی متوفیه و وارث که داشت آقا محمدعلی و همشیره او بگم جان بودند و متروکات از آب و املاک و خانه که داشت بعد از عقد زوجه اش و اخراجات عزا و صوم صلات تتمه ما یملک او بیست و پنج تومان مانده که حساب نموده شد و حاضر گردید همشیره او بگم جان و از سهم خود را صلح صحیحی شرعی نمود به برادر خود آقامحمدعلی بهره و حقوقی که داشت به مبلغ معین هشت تومان و پنج هزار رایج سلطان روپیه ناصرالدین دانه سیزده ... ده شاهی رواج و صیغه مصالحه جاری گردید و وجه مصالحه تمام و کمال واصل و عاید گردید و دیگر ادعائی از بابت ارث برادر خود به آقا ... خود ندارد .

اقل الحاج علیرضا
حاج ابراهیم آقاحسن
آقا محمدناصر آقا منصور بیک
مع الشاهدین آقا حاج رمضان
آقامحمدرضا آقا محمدباقر

شهر ذیقعده 1281 ( برابر فروردین 1244)

بتاریخ ششم شهر شوال المکرم سنه 1282 (برابر 14 اسفند 1243) مصالحه صالحه مرقومه ظهر که همشیره محمدعلی زوجه آقا رضا می باشد درصدد ادّعا بر آمد به آقا محمدعلی برادر زنش که مصالحه که من بتو نمودم سال قبل از بابت ارثیه برادر متوفای خودم از قرار تفصیل ظهر من در این مصالحه مغبونه(زیان دیده) می باشم و زیاده بر این حق الارثیه من می شود .
و لهذا ثانیا مصالحه نمود غبن(زیان) خود را و هر حقی و حقوقی که در این باب داشت کاننا ما کان و بالغا ما بلغ دانسته و فهمیده به برادر خود آقا محمدعلی مرقوم ظهر به مال المصالحه(مالی که بر آن صلح و توافق بشود) مقدار بیست مَن به وزن شاه گندم بومی نراق مصالحه صحیحیه شرعیه مشتمله بصیغه فارسیّه و عربیّه و مال المصالحه را مصالحه مرقومه دریافت نمود و ادعایی از هر بابت ساقط گردید . در این خصوص صرر
ذالک فی شهر شوال سنه 1282(برابر اسفند 1243)

از جناب استاد سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود به دلیل بازخوانی سند 156 ساله سایت سلحشوران شهر نراق سپاسمندیم . 

۹۶/۰۵/۲۹
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook