سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی
آخـریـن مـطـالـب

اربعین حسینی روز ۲۰ صفر و چهلمین روز واقعه کربلا و شهادت امام حسین(ع) است. مشهور است که اسیران کربلا روز ۲۰ ماه صفر سال ۶۱ ه‍.ق در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمده‌اند. همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین(ع) آمده است. زیارت اربعین از اعمال خاص این روز است که بنابر روایتی از امام حسن عسکری(ع) یکی از پنج نشانه مومن دانسته شده است.

روز ۲۰ صفر در ایران تعطیل رسمی است. شیعیان در این روز عزاداری می‌کنند و راهپیمایی گسترده شیعیان به سوی کربلا، در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین مراسم عزاداری شیعیان جهان، تبدیل شده و حتی در زمره بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان قرار گرفته است. هم اکنون بیشترین زائرانی که در اربعین از دیگر کشورها به عراق می‌روند، از ایران‌اند.

اربعین به معنای چهلم است، و روز بیستم ماه صفر را که چهل روز بعد از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورا است اربعین حسینی یا روز اربعین می‌نامند. اهمیت این روز به این دلیل است که طبق نقل‌های تاریخی جابر بن عبدالله انصاری، در این روز به‌عنوان اولین زائر بر سر مزار امام حسین(ع) حاضر شده است. در برخی منابع، علاوه بر جابر، گفته شده است بازماندگان حادثه کربلا نیز در این روز به کربلا بازگشته و قبر امام حسین(ع) و سایر شهدای کربلا را زیارت کرده‌اند.

* حضور جابر در کربلا
جابر بن عبدالله انصاری(16 – 78 قمری) که از صحابه پیامبر اسلام(ص) است به عنوان نخستین زائر امام حسین(ع) شناخته می‌شود. او در اولین چهلم شهادت امام حسین(ع)، یعنی بیستم صفر سال ۶۱ قمری ، به همراه عطیه عوفی به کربلا آمد و قبر امام حسین(ع) را زیارت کرد.

وی که آن هنگام نابینا شده بود، در فرات غسل کرد و خود را خوشبو ساخت و گام‌های کوچک برداشت تا سر قبر حسین بن علی(ع) آمد و با راهنمایی عطیه، دست روی قبر نهاد و بیهوش شد، وقتی به هوش آمد، سه بار گفت: یا حسین!
سپس گفت: «حَبیبٌ لا یجیبُ حَبیبَهُ. ..» آنگاه زیارتی خواند و روی به سایر شهداء کرد و آنان را هم زیارت نمود .

* بازگشت اهل بیت به کربلا
برخی معتقدند اسرای کربلا از شام به عراق رفته و در روز اربعین، یعنی ۴۰ روز بعد از واقعه عاشورا، به کربلا رسیدند ودر آنجا جابر بن عبدالله انصاری و برخی از بنی هاشم را نیز دیده‌اند و پس از زیارت امام حسین(ع) به مدینه رفته‌اند. این نظریه در لهوف سید ابن طاووس به تصریح ذکر شده است.

در مقابل گروهی معتقدند به دلیل دوری مسافت، اینکه بازماندگان کربلا چهل روز بعد از عاشورا به کربلا بازگشته باشند ممکن نبوده ، زیرا پیمودن مسیر کوفه تا شام و سپس بازگشت به کربلا در مدت زمان ۴۰ روز، برای کاروان اسرای کربلا ممکن نیست. محدث نوری و شیخ عباس قمی طرفدار این نظریه هستند. علاوه بر این که گزارش معتبری نیز بر اثبات این رویداد در دست نیست .

گروهی نیز ضمن پذیرش اصل بازگشت کاروان اسرای اهل بیت به کربلا در مسیر شام به مدینه، زمان آن را حدود پایان ماه صفر و اوایل ربیع الاول و یا زمانی بعد از آن دانسته‌اند. برخی دیگر، اربعین سال‌های بعد را زمان این رویداد شمرده‌اند.

به علت این اختلاف نظر، آثاری نوشته شده‌ تا نشان دهند بازماندگان کربلا در بیستم صفر سال ۶۱ قمری به کربلا بازگشته‌اند امری ممکن بوده و روایاتی که از این رویداد خبر داده اند، معتبرند . از جمله کتاب‌های مشهور در اثبات این نظر و پاسخ به مخالفان کتاب تحقیق درباره اول اربعین حضرت سیدالشهداء(ع) نوشتۀ سید محمد علی قاضی طباطبایی است.

* زیارت اربعین
در حدیثی از امام حسن عسکری (ع) پنج نشانه برای مؤمن شمرده شده است. یکی از این پنج نشانه زیارت اربعین است. هم چنین زیارت نامه‌ای برای روز اربعین از امام صادق(ع) نقل شده است . شیخ عباس قمی این زیارت نامه را در مفاتیح الجنان در باب سوم بعد از زیارت عاشورا غیر معروفه، با عنوان زیارت اربعین نقل کرده است.

به گفته قاضی طباطبایی زیارت روز اربعین در نزد شیعیان زیارت «‌مَرَدّ الرَّأس‌» نیز خوانده می‌شود . مَرَدُ الرأس یعنی بازگرداندن سر، و منظور آن است که در این روز که اسرای اهل بیت به کربلا بازگشتند سر امام حسین(ع) را نیز به کربلا آوردند و دفن کردند.

* راهپیمایی اربعین
قاضی طباطبایی در کتاب تحقیق درباره اول اربعین سیدالشهداء می‌نویسد حرکت به سوی کربلا در روز اربعین از زمان ائمه اطهار (ع) در بین شیعیان رایج بوده است و شیعیان حتی در زمان بنی امیه و بنی عباس نیز به این حرکت مقید بوده‌اند.

توصیه به زیارت اربعین باعث شده است که شیعیان به ویژه ساکنان عراق، از نقاط مختلف این کشور به سوی کربلا حرکت کنند. این حرکت که غالبا به صورت پیاده صورت می‌گیرد یکی از پرجمعیت‌ترین راه پیمایی‌ها در جهان شمرده می‌شود.

در سال‌های اخیر و پس از سقوط رژیم پیشین کشور عراق جمعیت این زائران چند برابر شده است، به طوری که در سال ۱۳۹۳ ه‍جری . شمسی پیش بینی حدود ۲۰ میلیون زائر شده بود . برخی گزارش‌ها از حضور ۱۵ میلیون شیعه در کربلا برای زیارت اربعین سال ۱۴۳۵ه‍جری قمری (1392 هجری شمسی) خبر دادند .

 


* حضور فعال نراقی ها در اربعین حسینی در کربلا
مردم مومن شهر تاریخی نراق از جمله مکان هایی است که زائرانش در اربعین حسینی نسبت به شهرهای دیگر ایران پیش قراول راهپیمایی عظیم به سوی کربلای معلی هستند . آنان توفیق هفت سال حضور در مراسم راهپیمایی بزرگ شیعیان از نجف تا کربلا هستند

اربعین حسینی سال 1433 قمری برابر سال 1390 با حضور 10 زائر
اربعین حسینی سال 1434 قمری برابر سال 1391 با حضور 27 زائر
اربعین حسینی سال 1435 قمری برابر سال 1392 با حضور 60 زائر
اربعین حسینی سال 1436 قمری برابر سال 1393 با حضور165 زائر
اربعین حسینی سال 1437 قمری برابر سال 1394 با حضور 213 زائر
اربعین حسینی سال 1438 قمری برابر سال 1395 با حضور 261 زائر
اربعین حسینی سال 1439 قمری برابر سال 1396 با حضور 308 زائر

چند سالی است زائران شهر نراق که به زیارت پنج امام معصوم در عراق مشرف می شوند در مضجع منور علی بن ابیطالب علیه السلام بر قبر فاضلین دو تن مشاهیر نراق که در جهان شناخته شده هستند می روند و با ذکر صلوات و فاتحه ادای دین می کنند .

البته تعدادی دیگری از مشاهیر و دانشمندان شهر نراق منهای فاضلین طبق عمل به وصیتنامه شان پس از رحلت از نراق به سرزمین عراق منتقل و از جمله در قبرستان بزرگ وادی السلام شهر نجف مدفون گردیده اند .

علامه ملا محمد مهدی فاضل نراقی سال 1146 قمری(292 سال قبل) در نراق متولد و تاریخ هشت شعبان 1209 قمری (229 سال قبل) در سن 63 سالگی وفات یافت و پس از انتقال پیکر مبارکش به نجف عراق در آستان قدس علوی در نزدیکی قبر مطهر امام اول شیعیان به خاک سپرده شد .

علامه احمد فاضل نراقی فرزند برومند ملا محمد مهدی 14 جمادی الثانی سال 1185 هجری قمری (253 سال قبل) در نراق متولد و 23 ربیع الثانی سال 1245 هجری قمری(193 سال قبل) در سن 60 سالگی در اثر وبای عمومی در نراق کاشان وفات نمود. پیکر پاک ایشان از نراق ایران به نجف عراق منتقل و نزد پدر بزرگوارش در ایوان علما و مقابل درب طوسی و یا به قولی پشت ایوان طلا به خاک سپرده شد .

 

مسن ترین و کم سن ترین زائران نراقی اربعین سال 1396 آقای حاج علی اکبر پورصادقی فرزند محمد با 88 سال سن و کودک دو ساله به نام حسین حبیبی فرزند داود(مهدی) بودند . از بین زائران نراقی مراسم اربعین سال 1396 تعداد 44 نفر زن حضور داشتند که آمار قابل تحسینی می باشد .

از زنان و مردان مومن نراق که در بدرقه و استقبال زائران تلاش وافر داشتند سپاسگزار هستیم . از مسئولین موکب کریمه اهل بیت شهر قم در منطقه بوبیات شهر کربلا خصوصا زحمتشکان نراقی این موکب از بابت اسکان قریب به اتفاق زائران اهل شهر نراق کمال تشکر داریم .

همچنین از جناب آقای سید تقی سعیدی نیا فرزند سید رضا سرپرست کاروان زیارتی سلحشوران شهر نراق به جهت زحماتش در اداره و رتق و فتق اموراتی همچون ثبت نام ؛ تهیه ویزا ؛ تهیه وسیله نقلیه و ... سپاسگزاریم .

اسامی زائران شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان استان مرکزی در هفتمین سال حضورشان در بزرگترین پیاده روی معنوی جهان اسلام از نجف تا کربلا در اربعین حسینی سال 1396 عبارتند از :

1- غلامرضا قجری فرزند حیدرعلی

2- سید تقی موسویان فرزند سید علی

3- محمد کمره ای فرزند فتحعلی

4- موسی خاکی فرزند ابوالفضل

5- مرضیه حسنی فرزند ذبیح الله

6- غلامرضا جعفری نراقی فرزند محمد

7- نصرالله حیدری فرزند رضا

8- غلامرضا مرادی فرزند مسلم

9- محمد رضایی فرزند علی اکبر

10- حسین انصاری فرزند ابوالقاسم

11- حجت الله قربانعلی فرزند فرهاد

12- رضا عظیمی فرزند حسینعلی

13- حسین کمالی فرزند اسدالله

14- مجید باقری فرزند قنبر

15- محمدحسین عباسی فرزند رحیم

16- اصغر اسماعیلی فرزند اکبر

17- سید اکبر کاظمی فرزند سید محمد

18- محمد خسروی فرزند احمد

19- محسن پورصادقی فرزند علی اکبر

20- محمد تقی ایزدی فرزند محمود

21- محمد فروغی فرزند حسین(حجت الاسلام)

22- محمد فروغی فرزند حسین ابن علی ملا

23- محمد فروغی فرزند غضنفر(مهدی)

24- سید صدر موسوی فرزند سید حسین

25- مهدی قجری فرزند رضا

26- سید محسن حسینی فرزند سید محمد

27- سید حسین جوادی فرزند سید ماشاءالله

28- سید باقر موسوی فرزند سید حسن

29- عباس علی اکبری فرزند حسین

30- جعفر عضایی فرزند حسین

31- حامد عضایی فرزند حسین

32- علی عضایی فرزند جعفر

33- توحید عضایی فرزند حسین

34- ابوالفضل یوسفی فرزند نوروز

35- منیره حسنی فرزند حبیب الله

36- سید مسعود موسوی فرزند سید هادی

37- سید مهدی موسوی فرزند سید حسین

38- سید حسین حسینی فرزند سید حسن

39- سمیرا نصرالله فرزند محسن

40- افسانه نصرالله فرزند محسن

41- سید جمال باشی فرزند سید مصطفی

42- فاطمه کمانی فرزند علی اکبر

43- عباس کمانی فرزند علی اکبر

44- مرتضی کمانی فرزند عباس

45- مجتبی رمضانی فرزند غلامعلی

46- مرضیه لطفعلی فرزند غلامعلی

47- زهرا اکبری فرزند حسین

48- عطیه اکبری فرزند حسین

49- داود(مهدی) حبیبی فرزند اکبر

50- زهرا سادات میرکریمی فرزند سیدمجتبی

51- زهرا صالحی فرزند ابراهیم

52- فاطمه صالحی فرزند ابراهیم

53- عشرت لطفعلی فرزند قربانعلی

54- سید روح الله حسینی فرزند سیدمحمد

55- مرتضی محمدی فرزند ...

56- حسن شمس یزدلی فرزند ...

57- علیرضا عبدلی فرزند ...

58- محمد جعفری فرزند غلام

59- محمد جعفری فرزند حسین

60- زهرا حسینی فرزند ...

61- رمضان طهماسبی فرزند حسن

62- سپیده جعفری فرزند محمد

63- مرتضی صادقی فرزند محمدتقی

64- محسن عضایی فرزند اسماعیل

65- مرتضی رنجکش فرزند ...

66- حمید جعفری فرزند محمد

67- صفرعلی فتحعلی فرزند ...

68- زهرا کمره ای فرزند عباس

69- فاطمه ناصری فرزند ..

70- سید عباس میرجعفری فرزند ...

71- مجید خسروی فرزند علیرضا

72- مهدی زینعلی فرزند

73- مهدی مرادی فرزند مسلم

74- محمود حسینی فرزند علی

75- اصغر رزاقی فرزند حبیب‌الله

76- محمدرضا میرشکاری فرزند غلامحسین

77- مرتضی عابدینی فرزند علی اصغر

78- محمدرضا حیدری فرزند عباس

79- مرتضی باقری فرزند ماشاءالله

80- حسین باقری فرزند ماشاءالله

81- حسن باقری فرزند ماشاءالله

82- سعید قجری فرزند یوسف

83- محمدرضا یوسفی فرزند داود

84- حسین کمره ای فرزند علی

85- احسان عبدالله زاده فرزند عبدالعلی

86- سعید اکبری فرزند عباس

87- سیدمظفر موسویان فرزند سیدغضنفر

88- مرتضی محمودی فرزند علی

89- غضنفر(مهدی) فروغی فرزند حسین

90- علیرضا رمضانی فرزند محمد

91- احمد باقری نراقی فرزند محمد

92- احمدعلی حسینی فرزند سلطانعلی

93- سیف الله شریفی فرزند اسماعیل

94- علیرضا حیدری فرزند محمد

95- علی حبیبی فرزند مهدی

96- حسین حبیبی فرزند مهدی

97- حسین خاوه ای فرزند اکبر

98- زینب رمضانی فرزند کاظم

99- حسین اَخشی فرزند آقامعلی

100- علی اکبر رضایی فرزند نظرعلی

101- سید مجتبی حسینی فرزند سید عباس

102- رقیه آقاحسینی فرزند حسین

103- سید تقی سعیدی نیا فرزند سید رضا

104- سید مهدی موسوی فرزند سید احمد

105- ابوالفضل قجری فرزند رحمت الله

106- محسن قجری فرزند رحمت الله

107- مهدی قجری فرزند یوسف

108- حسین قجری فرزند یوسف

109- حسین عضایی فرزند اسماعیل

110- محمدرضا علی آقایی فرزند نوروز

111- علی(نوروز) علی آقایی فرزند محمد

112- مجید علی آقایی فرزند علیرضا

۱۱۳- محمد اکبری فرزند حسین

114- مجتبی اکبری فرزند محمد

115 - محسن عظیمی فرزند حسینعلی

116- مهدی اسماعیلی فرزند اسماعیل

117- عباس ترابی فرزند فتح الله

118- مهدی عابدی فرزند غیاث

119- مرتضی عابدی فرزند غیاث

120- مجتبی عابدی فرزند غیاث

121- مصطفی عابدی فرزند غیاث

122- موسی عابدینی فرزند علی

123- ناصر صولت فرزند قلی

124- علیرضا کاظمی فرزند سلطانعلی

125- ماشاءالله عابدینی فرزند شکرالله

126- تقی آعلی فرزند اسماعیل

127- عبدالحسین ثامری آبادانی فرزند قاسم(مترجم و راهنما)

128- ابوالفضل نبی زاده فرزند محمد

129- علی رزاقی فرزند مصطفی

130- کامبیز پیشه ور فرزند مصطفی

131- سید علی میرجعفری خاوه ای فرزندعلی اصغر

132- امیرحسین قجری فرزند غلامرضا

133- غلامحسین قجری فرزند عباس

134- امیررضا شریفی فرزند غریب رضا

135- فرامرز رحیمی فرزند ماشاءالله

136- سید ابوالفضل جوادی فرزند سیدماشاءالله

137- ابوالفضل لطفی فرزند محمد

138- مالک رضی فرزند مهدی

139- حسین لطفعلی فرزند علیرضا

140- عباس شریفی فرزند اسماعیل

141- علی رضایی فرزند علی اصغر

142- سید مجتبی حسینی فرزند سید تقی

143- محمدجواد قجری فرزند اصغر

144- سید حسن جوادی فرزند سید حسین

145- لیلا حیدری فرزند رضا

146- اکبر ماهجان فرزند حسین

147- مجتبی ماهجان فرزند اکبر

۱۴۸- اسماعیل حبیبی فرزند اکبر

۱۴۹- محمدحسین حبیبی فرزند اسماعیل

۱۵۰- محسن سعادت فرزند علی

۱۵۱- حسین سعادت فرزند علی

۱۵۲- وحید سعادت فرزندحسن

۱۵۳- علی سعادت فرزند وحید

۱۵۴- محمد سعادت فرزند وحید

۱۵۵- اکرم سعادت فرزند علی

۱۵۶- مجید نجفی فرزند محمد

۱۵۷- امین نجفی فرزند محمد

۱۵۸- حسین رمضانی فرزند گلعلی

۱۵۹- سعید اسکندری فرزند علی

۱۶۰- علی اسکندری فرزند اسکندر

۱۶۱- احسان رضایی پور فرزند رمضان

۱۶۲- الهام رضایی پور فرزند رمضان

۱۶۳- مهدی رحمانی فرزند ولی الله

۱۶۴- رضا قجری فرزند رمضان

۱۶۵- احمد رضایی فرزند رضا

۱۶۶- علیرضا رضایی فرزند احمد

۱۶۷- مهدی قجری فرزند سلطانعلی

۱۶۸- مهدی عباسی فرزند ...(داماد هدایت الله رحمانی)

۱۶۹- رمضان لطفعلی فرزند حسین

۱۷۰ - نرجس فروغی فرزند محمد

۱۷۱ - سیدحسین شهیدی فرزندعلی اصغر(داماد فروغی)

۱۷۲ - علیرضا مسلمی فرزند اصغر

۱۷۳ - ابراهیم مسلمی فرزند غلامرضا

۱۷۴ـ سید مصطفی حسینی فرزند سیدعباس

۱۷۵ - حسین قجری فرزند رمضان

۱۷۶ - محسن قاسمی فرزند حمید

۱۷۷ - دانیال انصاری فرزند حسین

۱۷۸ - محسن خاوه ای فرزند اصغر

۱۷۹ - زهرا قجری فرزند اصغر

۱۸۰ - فاطمه آقاحسینی فرزند سلطانعلی

۱۸۱ - اصغر قجری فرزند احمد

۱۸۲ - علی قجری فرزند اصغر

183- سیدرضا موسوی فرزند سید کمال

۱۸۴ - غلامرضا حسینی فرزند شعبانعلی

۱۸۵ - حمید رضا عظیمی فرزند رمضان

۱۸۶ - مهدی شریفی فرزند غلامعلی

۱۸۷ - علی اکبر صادقی فرزند امرالله

۱۸۸ - فاطمه مهدیزاده فرزند علی محمد

۱۸۹ - عذرا قجری فرزند احمد

۱۹۰ - احمد باقری نراقی فرزند محمد

۱۹۱- محمد صالحی فرزند عباس

۱۹۲ - حسین محمدی پور فرزند مصیب

۱۹۳ - صدیقه احمدی فرزند ابوالقاسم

۱۹۴ - علی قجری فرزند غلامحسین

۱۹۵ – عباس(حسین)جعفری نراقی فرزند حسین

۱۹۶ - علی آعلی فرزند تقی

۱۹۷ - محمد حسین رمضانی فرزند علیرضا

۱۹۸ – علی رمضانی فرزند تقی

۱۹۹ - سعادت عضایی فرزند ابراهیم

200- ایمان قجری فرزند محسن

۲۰۱ - سمیه مبینی فرزند حسن

202- عصمت تیموری فرزند امرالله

۲۰۳ - مریم تیموری فرزند عزیزالله

۲۰۴ - حامد قجری فرزند میرزاعلی

۲۰۵ - محمد قجری فرزند میرزاعلی

۲۰۶ - عباس نصیری فرزند علی

۲۰۷ - وحید نصیری فرزند ابوالقاسم

۲۰۸- آرش ابوالحسنی فرزند محمد

۲۰۹ - فاطمه محمودی فرزند ماشاءالله

۲۱۰ - مهدی اکبری فرزند حسین

۲۱۱ - روح الله اکبری فرزند مهدی

۲۱۲ - زهرا اکبری فرزند مهدی

۲۱۳ - فاطمه اکبری فززند مهدی

۲۱۴ - شهلا عابدینی فرزند اصغر

۲۱۵ - سمیرا عبدلی فرزند مصطفی

۲۱۶ - محمد کریمی فرزند رضا علی

۲۱۷ - حسین رضایی فرزند قنبر

218- غلامرضا قجری فرزند رمضان

۲۱۹ - مجتبی آعلی فرزند علی محمد

۲۲۰ - مصطفی اصفهانی فرزند ابوالقاسم

۲۲۱ - مصطفی فروغی فرزند حسین

۲۲۲ - امید رزاقی فرزند حسین

۲۲۳ - مجتبی رزاقی فرزند محمود

۲۲۴ - کاظم کاظمی فرزند حسن

225- محمود صالحی سینقانی فرزندغلامعلی

۲۲۶ – صالح قاسمی نراقی فرزند محمد

۲۲۷ - مجتبی کمره ای فرزند شمسعلی

228- محسن محمودی فرزند ماشاءالله

۲۲۹ - حسین نباتی فرزند محمد

۲۳۰ - وحید ابوالحسنی فرزند اسدالله

۲۳۱ - علی باقری فرزند عباس

۲۳۲ - محمد ایزدی فرزند غلامرضا

۲۳۳ - محمدمهدی ایزدی فرزند حسن

۲۳۴ - محمد رضا اوضایی‌ فرزند علی اکبر

235- روح الله رجبی فرزند علی

۲۳۶ - محمد کریمی فرزند رضا علی

۲۳۷ - حسین رضایی فرزند قنبر

238- احمد مرادی فرزند علی محمد

۲۳۹ - عزت الله محمد کریم فرزند علی

۲۴۰ - سحر حق پرست فرزند کمال

۲۴۱ - سعید حق پرست فرزند کمال

۲۴۲ - سید حسین موسویان فرزند سید محمد

۲۴۳ - سیدجمال موسوی فرزند سید ماشاءالله

۲۴۴ - علی ناظمی فرزند...(داماد مظاهر پیشه ور)

۲۴۵ـ- حسین اکبری فرزند مهدی

۲۴۶ - احسان کاظمی فرزند محمود

۲۴۷ - عماد کاظمی فرزند محمود

۲۴۸ - محسن بحرینی فرزندعلیرضا

۲۴۹ - زینب علی اکبری فرزند حسین

۲۵۰ - نرگس عضایی فرزند حسین

۲۵۱ - علی آقایی فرزند حمزه

252- آمنه سادات یاقوتی فرزند...

۲۵۳ - طاهره سادات یاقوتی فرزند...

 254- سیدعباس حسینی نژاد
فرزند سید میرزاآقا


۲۵۵ - وحید کمره ای فرزند علی

۲۵۶ - محمود مرادی فرزند علی محمد

۲۵۷ -قاسم کریمی فرزند ابوالفضل

۲۵۸ - عباسعلی فرجی فرزند محمدعلی

۲۵۹ - حمید رضا باقری فرزند ...

۲۶۰ - مرتضی اکبری فرزند اکبر

۲۶۱ - محمد رضا اکبری فرزند مرتضی

۲۶۲ - محمد قجری فرزند میرزاعلی

۲۶۳ - غلامرضا قجری فرزند محمد

264- مصطفی آقاحسینی فرزند شعبانعلی

۲۶۵ - هادی کریمی فرزند مرتضی

۲۶۶ - سجاد کریمی فرزند...

۲۶۷ - قدرت الله ایزدی فرزند عباس

۲۶۸ - محمدحسین یوسفی فرزند عباس

۲۶۹ - حمید قجری فرزند غلام محمد

۲۷۰ – محمدعلی(امیر) ایزدی فرزند حسن

۲۷۱ - سید محمد مهدی حسینی فرزند مصطفی

272- علی محمد حیدری نراقی فرزند حسین

273- مهدی حیدری نراقی فرزند علی محمد

274- محسن لطفی فرزند عباس

۲۷۵ - ابوالفضل اکبری فرزند حسن

۲۷۶ - حامد رزاقی فرزند علی

۲۷۷ - میلاد طالبی فرزند مجتبی

۲۷۸ - علی باقری فرزند تقی

279 - اکبر کریمی فرزند علی

280 - علی زمانی فرزند غلامعلی

281- سیدقاسم حسینی نژاد فرزند سیدحسن

 282- سجاد کمره ای
فرزند محمد

283 - هادی لطفی فرزند حسین

284 - امین جعفری فرزند علی

285 - علی حمیدی فرزند حمید

286 - وحید رشتی پور فرزند داود

287 - مهدی سروری اشرفی فرزند سلطانعلی

288 - محمد ملا اسماعیلی فرزند عباس

289- محمود یوسفی فرزند اسماعیل

290- غلامرضا محمودی فرزند حسن

291- محمدرضا محمودی فرزند حسن

292- علی اکبر پورصادقی فرزند محمد

293- فاطمه پورصادقی فرزند علی اکبر

294- کاظم رمضانی فرزند حبیب

295- محمدعلی رمضانی فرزند کاظم

296- محمدعلی قجری فرزند غلامرضا

297- سیدابوالفضل هاشمی فرزند سید ماشاءالله

298- سیدعلی هاشمی فرزند سیدحسین(فرزند شهید)

299- سید نعیم پورشرف هاشمی فرزند سیدعلی

300- سیده حلیمه پورشرف هاشمی فرزند سیدعلی

301- محمد رعیتی راد فرزند حسین

302- محمد شفیعی فرزند علی(داماد مصطفی فروغی)

303- فاطمه فروغی فرزند مصطفی

304- فاطمه کاظمی فرزند حسن

305- علیرضا خسروی فرزند یوسف


306 - مهدی جعفریان فرزند ....


307 - قنبر قجری فرزند احمد


308- امیر رضا لطفی فرزند کاظم


309- زائر بعدی را شما معرفی بفرما


۹۶/۰۸/۲۵
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۳)

۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۱:۲۴ جوادی سید عباس
خوشا به سعادت تمامی همشهریان که امام حسین دعوتشان کرد. کربلای شدند
انشاله که هرساله به جمع شما زائرین اضافه شود و همبستگی و همدلی بیشتر شود.
۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۳:۰۳ علیمحمد میرشکاری
این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است .(امام خمینی)
احسنت و دستمریزاد به این همه مشارکت و مجاهدت کربلاییان نراقی که با برگزاری عزاداری سیاسی خود در مراسم اربعین هر ساله عواطف و احساسات مردم را در جهت مبارزات سیاسی اسلام و مقابله با حکومتهای ظلم گستر به جوش و خروش در میاورید.
زیاراتتان قبول و راه و اهدافتان پیروز و پاینده
۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۶:۰۳ مرتضی علی آقائی
درود بر همه سلحشوران نراق وهمه زایرین اربعین حسینی شهر نراق که واقعا با حضور چشمگیر خودشان در این مراسم مذهبی شرکت کردند و با تشکر از جانباز عزیزمان حاج احمد علی اکبری که تا لحظات آخر در فکر سرشماری این عزیزان بودند.اجر همتان با سید الشهدا و زیارت همتون قبول

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook