سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

تلگراف حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا از همدان به آقای محمدعلی فروغی در شهر نراق 96 سال قبل

بتاریخ ۲۷ شهر ربیع الثانی ۱۳۴۳
27 ربیع الثانی 1343(برابر 4 آذر 1303)
همدان الی نراق
جناب مستطاب عمده التجار آقای آقامحمدعلی(فروغی فرزند ملا ابوالقاسم) تاجر نراقی زیده مجده العالی

فدایت شوم مراتب از قراری است که در عریضه ۲۳ جاری در جواب مراسله آقا حبیب الله آسوده عرض شده رقیمه شریف مورخه ۱۸ جاری از قم واصل از سلامتی شما مسرور شدم .
راجع به جوزقند(جوزغند بهترین محصول شهر نراق) که شرحی نوشته بودید قبلا تقاضا نموده ایم که یک مقابل جوزقند همه سال تهیه شود و بعد نُسَخش را نوشته ایم نُسخ او را ننوشته ایم حالیه هم عرض می شود جوزقندی که علاوه بر مصرف معمولی تهیه کرده اید مع کلیه جوزقند همه ساله را فوری ارسالی همدان بکنید بعد از همدان به هرکجا می خواهیم می فرستیم .
راجع بوصول برات پنجاه تومان هم کرارا نوشته ایم شما خو ب است همانطوریکه ایراد می گیرید به تجارتخانه همانطور ایراد به خودتان بگیرید که درست به کاغذها مرور نمی کنید زیرا چند لیست است توضیح و ما هم نوشته ایم .
راجع به جنس هائی هم که از احمد آقا بنده زاده نتوانسته بودید تابحال قافله نبود وَ الا گمانم در خدمات قصوری شده و فرمایشات حضرتعالی انجامش را بر خود فرض می دانم بهرحال مرنده(کوزه آب)امروز توسط آقا سید نقی مکاری ارسال نمودم شرح ارسالی هم خودش معروض داشته مراسله با حبیب الله هم الساعه رسید محتمل امروز مرجوع می شود .
بقیه مطالب و دستور حمل جوزقند در فوق عرض شد کلیه جوزقند خریداری و معمولی را حمل به همدان بکنید .
زیاده عرضی نیست . خاله زاده ها را سلام برسانید . تمامی معادل زکات حاصل نراق به صبیه دائی کاظم بدهید.
اقل حاجی محمد

سایت سلحشوران شهر نراق از جناب آقای حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود از بابت بازخوانی تلگراف حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا از همدان به آقای محمدعلی فروغی فرزند ملا ابوالقاسم در شهر نراق 96 سال قبل سپاسمند می باشد .

۹۶/۱۰/۲۷
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۱)

۲۷ دی ۹۶ ، ۲۰:۴۴ علیمحمد میرشکاری
واقعا این مقوله چقدر جالب و جذاب است چیزی قریب یک قرن پیش هم جوزغند بعنوان بهترین محصول نراق در تجارت بین استانها قابل اهمیت و مطرح بوده .حقش این بود که در قرنها پیش این محصول بعنوان بهترین سوغات و شیرینی محلی نراق به ثبت ملی میرسید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook