سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

هوالمالک بالاستحقاق
وبعد با تحقق کافه شرایط صحت حضور یافت عالیشان آقا محمد اسماعیل ابن مرحوم کربلایی مهدی نراقی وبه مبایعه لازمه جازمه صحیحه شرعیه قطعیه بیع نمود و بفروخت به اخوی من الابوینی خود و هو عالیقدر خیرالزایرین کربلایی محمد ابراهیم همگی و تمامی یکدانگ مالکی و موروثی خود را از ششدانگ یکدرب حصار آقا میرزا محمدی شهره فی محله سفلای نراق محدود به حدود اربعه ذیل السطر حدّی به خانه ورثه نقیب . حدّی به کوچه . دو حدّ له خانه و .... حمامی شهره با کافه ملحقات و منضمات و متعلقات آن دون استثنایی ......... نواب و اسطبل و کاما یتعلق بها بقدر الحصه یکدانگ مشاعا به ثمن مال البابعه مبلغ ده تومان قبض قران ده عدد یکتومان قران ماخوذ حین العقد باعتراف الشرعی وقایع مرقوم پس از اخذ مال المبایعه بیع مزبور را تاما کاملا از یَد تصرف خود اخراج نموده به تصرف مشتری مزبور داد و به ملکیت او قرار و استقرار یافت الیوم تمامی بیع مرقوم حق صرف مشتری مزبور است و احدیرا در این یکدانگ حقی و بهره ای باقی نمانده و صیغه مبایعه لازمه جازمه صحیحه شرعیه قطعیه جامع جمیع شرایط و ارکان خالی از کافه نواقص و بطلان بااسقاط جمیع خیارات سیما خیارالغبن ولوکان فاحشا بل افحش ولو بضعف الثمن ..... و الزام بر بایع که چنانچه احیانا فسادی ظاهر شود در جمع از عهده بر آید بینهما جاری شد
بتاریخ بیستم شهر محرم ۱۳۴۹

20 محرم 1349(برابر با 27 خرداد 1309)

سایت سلحشوران شهر نراق از جناب آقای محمدرضا علی آقایی فرزند نوروز از بابت ارائه تصویر سند و از جناب آقای حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود از بابت بازخوانی فروش مِلک از محمد اسماعیل ابن مهدی نراقی به برادرش محمد ابراهیم در 90 سال پیش سپاسگزار می باشد .

۹۶/۱۱/۰۵
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook