سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

فرج الله ابن هاشم الحسینی العلوی تاریخ 26 رجب 1262 برابر 29 تیر 1225(178 سال پیش) رساله نجاح الطالبین را در 189 صفحه (چند صفحه هم موجود نیست) نوشته و یک جلد دستنویس این کتاب با جلد چرمی که از پدر و پدران هدیه گردیده در اختیار یکی از اعضای خاندان جعفری اهل شهر نراق می باشد که سال هاست از آن نگهداری می شود .

در کتاب تلخیص المفتاح در خصوص نویسنده نجاح الطالبین نوشته : میرزا سید فرج الله ابن هاشم حسینی از شعرا و علمای عصر قاجار بوده و آثار وی را بر شمرده است .

میرزا سید فرج الله بن هاشم حسینی از زمره شعرا و در شعر جَمرِه و ادیب تخلص داشته  و دیوان جَمرِه کاشانی از وی چاپ گردیده است . زادگاه فرج الله فرزند هاشم روستای علوی از توابع دهستان نیاسر شهرستان کاشان استان اصفهان می باشد .

سایت سلحشوران شهر نراق از خانواده محترم نراقی که تا کنون در حفظ و نگهداری این کتاب دستنویس و منحصر به فرد کوشا بوده سپاسگزار می باشد .

۹۷/۰۷/۳۰
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook