سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی
آخـریـن مـطـالـب

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

حسینعلی محمودی فرزند علی متولد 1334 و اهل شهر نراق ذاکر اهل بیت می باشد . پس از دریافت دیپلم به شغل معلمی که شغل انبیاء می باشد روی آورده و قبل از پیروزی انقلاب در مساعدت به نهضت امام خمینی (ره) همراه معلمین دیگر نراق در صف مبارزان بر علیه رژیم ستم شاهی پهلوی قرار داشت .

scan0104.jpg

حسینعلی محمودی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جبهه نیروهای مومن بسیج قرار گرفت و هم زمان به شغل معلمی خود ادامه داد . ایشان و برادرش عبدالله محمودی(شهید) و تعدادی دیگر از دختران و پسران از اولین افرادی بودند که نهضت مبارزه با بیسوادی را در زادگاهشان راه اندازی نمودند .

scan0089.jpg

اولین روز پاییز 1359 که عراق جنگ هشت ساله را بر ایران اسلامی تحمیل نمود سیل آوارگان استان خوزستان در اثر تجاوز آشکار ارتش عراق راهی شهرهای عمقی کشور شدند .شهر کوچک نراق از توابع شهرستان دلیجان در استان مرکزی نیز افتخار داشت که از حدود 400 نفر از جنگ زدگان به نحو شایسته استقبال و از آنان مهمان نوازی کند .

scan0097.jpg

مسئول آوارگان شهرستان دلیجان آقای غلامحسین مهدیزاده سرابی کارمند جهاد سازندگی اراک و مسئولیت جنگ زدگان نراق از سال 1359 لغایت 1362 بر عهده حاج حسینعلی محمودی بود . این دو داوطلبانه به شغل خود مشغول و در اوقات فراغت و تعطیلی ها به امورات مهمانان خوزستانی انجام وظیفه می نمودند .

.jpg

معلم بازنشسته حسینعلی محمودی

دو برادر حاج حسینعلی و حاج مرتضی به اسامی عبدالله محمودی تاریخ 2/1/1361 طی عملیات فتح المبین و کاظم محمودی تاریخ 16/8/1361 طی عملیات محرم به شهادت رسیدند .همچنین دو پسر عمویش به اسامی نصرت الله محمودی فرزند یوسف تاریخ 22/9/1359 در جبهه سر پل ذهاب کرمانشاه و احمد رضا محمودی تاریخ 13/4/1361 طی عملیات رمضان به شهادت رسیدند .

007.jpg  0017.jpg  0037.jpg  0044.jpg  0057.jpg

خواهر زاده ایشان سید محمد جوادی فرزند سید رضا تاریخ 18/12/1362 طی عملیات خیبر در جبهه جزیره مجنون به شهادت رسید .پسر عمه وی به نام احمد ابوالحسنی طی عملیات فتح المبین به اسارت نیروهای بعث عراق در آمد .

scan0093.jpg

آسیب های جنگ تحمیلی نه تنها روحیه نامبرده و خانواده اش را خدشه دار نکرد بلکه باعث شد در دی ماه 1365 خود لباس رزم بر تن کرده و در پدافندی عملیات های کربلای چهار و پنج حضور داشته باشد . فعالیت های مشارالیه در تبلیغات مهندسی رزمی لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) و مقطعی نیز خدمه کاتیوشا در خطوط پدافندی سازماندهی گردیده بود .

image4398.jpg

حسینعلی محمودی به همراه فرزندش سعید هنگام اعزام به جبهه

به قول یکی از دوستان خانواده محمودی ها به غیر از فعالیت های درخشان دیگر در دادن شهید و اسیر افراط داشته اند .حاج حسینعلی محمودی از شغل شریف معلمی بازنشسته شده و مثل سابق ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت و خدمتگزار زائران عتبات عالیات می باشد .

 

scan0088.jpg      95049986794351241502.jpg

تنها برادر او حاج مرتضی محمودی معلم بازنشسته و عضور شورای شهر نراق می باشد .

dsc02398.jpg

   مرتضی محمودی

حاج حسینعلی از پیروان راستین ولایتمداری رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله سید علی خامنه ای می باشد و اظهار می دارد برای حفظ نظام و مملکت از هیچ تلاشی فروگذار نمی باشم .

.jpg

حاج حسینعلی محمودی فرزند علی اهل شهر نراق14/03/1390


۰ نظر ۱۸ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۷:۲۸
سلحشوران شهر نراق

مرتضی لطفعلی فرزند حسین از بسیجیان شهر نراق می باشد و در اقدامات فرهنگی و تبلیغاتی فعالیت موثر داشته است .

image6505.jpg

مرتضی لطفعلی

 شاید هنوز آثار هنری وی بر روی دیوارهای نراق به جای مانده باشد . بسیاری از پلاکاردهای رزمندگانی که به شهادت می رسند با اشک و فغان وی با فرچه روی پارچه نوشته می شد . همزمان که به شغل شریف معلمی می پرداخت ؛ کمک حال بسیج در امورات ورزشی و فرهنگی نیز بود .

copy (4) of ccf20110122_00000.jpg        image3490.jpg

معلم بازنشسته مرتضی لطفعلی

وی بنابه فرمایشات گهربار رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله سید روح الله خمینی(ره) و تکلیف الهی سابقه دو نوبت اعزام طی هشت سال دفاع مقدس در کارنامه دارد .

image6486.jpg

مرتضی با عده ای زیادی از سلحشوران نراق در تیپ 17 علی بن ابیطالب(ع) طی عملیات بیت المقدس حضور داشت و در اثر موج انفجار زخمی گردید . وی موضوع مجروحیت خود را تا کنون کتمان نموده و به بنیاد جانبازان مراجعه ای نکرده است .
قریب 30 تن از رزمندگان نراق در آزاد سازی خرمشهر استان خوزستان سهم داشتند که از این تعداد پنج نفر شهید و پنج نفر هم مجروح گردیده اند .

1 (13).jpg

سلحشوران شهر های محلات و نراق مقطع عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر - اردیبهشت 1361

 


دومین اعزام به جبهه آقای لطفعلی در غالب بسیجی داوطلب و از طرف جهاد سازندگی شهرستان دلیجان برای بازسازی شهر هویزه خوزستان می باشد .

 

برادران ایشان به اسامی ماشاءالله اصغر علیرمضان هر کدام در دفاع مقدس مردم ایران حضور داشته اند .
ملت قدرشناس از خود گذشتگی چنین سلحشورانی می باشند که اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی مان در اختیار اجانب و دشمنان قرار بگیرد .

 

image3509.jpg


 

 

۰ نظر ۱۷ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۷:۲۸
سلحشوران شهر نراق

هدایت به بالای

folder98 facebook