سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی
آخـریـن مـطـالـب

عنوان تلگرافی نراقی       
بتاریخ ۲۲شهر صفر ۱۳۵۳
مطابق ۱۵ خرداد ۱۳۱۳    
همدان - حاج محمد نراقی
همدان الی نراق

خدمت ذیرفعت(صاحب بلندی مقام) جناب اجل آقای آقا محمدعلی آقای فروغی(فرزند ملا ابوالقاسم ابن ملا عبدالکریم) تاجر نراقی زید اجلاله (بزرگی او بر افزون باد)
فدایت شوم  -     اعلی رقیمه شریفه مورخه ۱۴ جاری واصل به حضور حضرت آقای نراقی دام ظله ابلاغ ارائه داده شد .
از محبت های رفیق شریف و کلیه متعلقین مسرور و از اظهارات تشکر آمیز جناب عالی متشکر گردیده ولی از حیث خبر در نراق و اهالی نراق و مخصوصا آنجناب متالم و متاثر شده در روزنامه ثلاث هم مراتب .... قرائت ........... مطالعه فرمودند حقیر جواب مرقومه ..... را بعرض برسانم .

دو قباله و قبض رسید املاک راجع به آقای نراقی را که در جوف(درون) پاکت فرستاده بودید ضبط شد بانضمام قبوضاتی که در حساب تجارتخانه در سنه ۱۳۱۲ .................. و قباله ملک یکفقره باغجاه مشهور بباغ استاد ابراهیم هم که مبلغ هشتاد و دو تومان و پنج قران ابتیاع نموده ................ به اسم حضرت آقای نراقی و معظم له قبول نموده بودند و حتی شما قبول نموده بودید و عین قباله در همدان بود آنهم اینک حسب المرقومه در صدر ورقه توضیح داده شده که ملک مرقوم متعلق به خود سرکار است ......... مستدعی است نوشته مرقوم دارید و مطلب دیگر اینکه فرمودند بجناب عالی عرض شود که جناب آقا سلیمان را ملاقات و تذکر دهید که املاک شما بموجب نوشته معتبره در نزد حضرت آقای نراقی مرهون است در مقابل قرض که به ایشان دارید و خود شما کاملا بهتر مطلعید با اینکه مدتی است متمادی از این واقعه گذشته و ابدا بفکر اصلاح و خاتمه نبوده اید لازم است بیشتر از این بماطلبه  نگذرانید در صدد بر آمده سَر و صورتی به او بدهید که خاتمه پذیرد فلذا می ترسم با وضع قانون کنونی برای شما اسباب زحمت و خسارت شود دیگر مختارید .
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم      تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

خدمت جناب آقای آقا حبیب اله فروغی پور(مرحوم حبیب الله فروغی پور فرزند ملا محمدعلی) مخصوص سلام میرسانم .همواره مترصد مژده سلامتی حالات و ارجاع خدمات بوده و می باشید. احترامات فائقه را تقدیم می دارد
امسال بقدر شش مَن بوزن شاه جوزقند(جوزغند بهترین محصول نراق) جهت ما لازم است از همه رَقم اعلا در صدد تهیه آن همتی داشته باشید و اطلاع دهید  . زیاده عرضی نیست .

امضاء : اقل ابوالقاسم(ابوالقاسم دفتری فرزند علی بابا نراقی شریک تجاری حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا در همدان)

سایت سلحشوران شهر نراق از جناب استاد حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود از بابت بازخوانی تلگراف حاج محمد نراقی معین التجار فرزند حاج محمدرضا رئیس التجار از همدان به محمدعلی فروغی تاجر فرزند ملا ابوالقاسم در نراق 86 سال قبل سپاسمند می باشد .

۹۷/۰۲/۲۵
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook