سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

 بر اساس گزارش سایت سلحشوران شهر نراق ؛ اربعین حسینی روز ۲۰ صفر و چهلمین روز واقعه کربلا و شهادت امام حسین(ع) است. مشهور است که اسیران کربلا روز ۲۰ ماه صفر سال ۶۱ ه‍.ق در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمده‌اند. همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین(ع) آمده است. زیارت اربعین از اعمال خاص این روز است که بنابر روایتی از امام حسن عسکری(ع) یکی از پنج نشانه مومن دانسته شده است.

روز ۲۰ صفر در ایران تعطیل رسمی است. شیعیان در این روز عزاداری می‌کنند و راهپیمایی گسترده شیعیان به سوی کربلا، در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین مراسم عزاداری شیعیان جهان، تبدیل شده و حتی در زمره بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان قرار گرفته است. هم اکنون بیشترین زائرانی که در اربعین از دیگر کشورها به عراق می‌روند، از ایران‌اند.

اربعین به معنای چهلم است، و روز بیستم ماه صفر را که چهل روز بعد از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورا است اربعین حسینی یا روز اربعین می‌نامند. اهمیت این روز به این دلیل است که طبق نقل‌های تاریخی جابر بن عبدالله انصاری، در این روز به‌عنوان اولین زائر بر سر مزار امام حسین(ع) حاضر شده است. در برخی منابع، علاوه بر جابر، گفته شده است بازماندگان حادثه کربلا نیز در این روز به کربلا بازگشته و قبر امام حسین(ع) و سایر شهدای کربلا را زیارت کرده‌اند.

* حضور جابر در کربلا
جابر بن عبدالله انصاری(16 – 78 قمری) که از صحابه پیامبر اسلام(ص) است به عنوان نخستین زائر امام حسین(ع) شناخته می‌شود. او در اولین چهلم شهادت امام حسین(ع)، یعنی بیستم صفر سال ۶۱ قمری ، به همراه عطیه عوفی به کربلا آمد و قبر امام حسین(ع) را زیارت کرد.
وی که آن هنگام نابینا شده بود، در فرات غسل کرد و خود را خوشبو ساخت و گام‌های کوچک برداشت تا سر قبر حسین بن علی(ع) آمد و با راهنمایی عطیه، دست روی قبر نهاد و بیهوش شد، وقتی به هوش آمد، سه بار گفت: یا حسین!
سپس گفت: «حَبیبٌ لا یجیبُ حَبیبَهُ. ..» آنگاه زیارتی خواند و روی به سایر شهداء کرد و آنان را هم زیارت نمود .


* بازگشت اهل بیت به کربلا
برخی معتقدند اسرای کربلا از شام به عراق رفته و در روز اربعین، یعنی ۴۰ روز بعد از واقعه عاشورا، به کربلا رسیدند ودر آنجا جابر بن عبدالله انصاری و برخی از بنی هاشم را نیز دیده‌اند و پس از زیارت امام حسین(ع) به مدینه رفته‌اند. این نظریه در لهوف سید ابن طاووس به تصریح ذکر شده است.
در مقابل گروهی معتقدند به دلیل دوری مسافت، اینکه بازماندگان کربلا چهل روز بعد از عاشورا به کربلا بازگشته باشند ممکن نبوده ، زیرا پیمودن مسیر کوفه تا شام و سپس بازگشت به کربلا در مدت زمان ۴۰ روز، برای کاروان اسرای کربلا ممکن نیست. محدث نوری و شیخ عباس قمی طرفدار این نظریه هستند. علاوه بر این که گزارش معتبری نیز بر اثبات این رویداد در دست نیست .

گروهی نیز ضمن پذیرش اصل بازگشت کاروان اسرای اهل بیت به کربلا در مسیر شام به مدینه، زمان آن را حدود پایان ماه صفر و اوایل ربیع الاول و یا زمانی بعد از آن دانسته‌اند. برخی دیگر، اربعین سال‌های بعد را زمان این رویداد شمرده‌اند.
به علت این اختلاف نظر، آثاری نوشته شده‌ تا نشان دهند بازماندگان کربلا در بیستم صفر سال ۶۱ قمری به کربلا بازگشته‌اند امری ممکن بوده و روایاتی که از این رویداد خبر داده اند، معتبرند . از جمله کتاب‌های مشهور در اثبات این نظر و پاسخ به مخالفان کتاب تحقیق درباره اول اربعین حضرت سیدالشهداء(ع) نوشتۀ سید محمد علی قاضی طباطبایی است.

* زیارت اربعین
در حدیثی از امام حسن عسکری (ع) پنج نشانه برای مؤمن شمرده شده است. یکی از این پنج نشانه زیارت اربعین است. هم چنین زیارت نامه‌ای برای روز اربعین از امام صادق(ع) نقل شده است . شیخ عباس قمی این زیارت نامه را در مفاتیح الجنان در باب سوم بعد از زیارت عاشورا غیر معروفه، با عنوان زیارت اربعین نقل کرده است.
به گفته قاضی طباطبایی زیارت روز اربعین در نزد شیعیان زیارت «‌مَرَدّ الرَّأس‌» نیز خوانده می‌شود . مَرَدُ الرأس یعنی بازگرداندن سر، و منظور آن است که در این روز که اسرای اهل بیت به کربلا بازگشتند سر امام حسین(ع) را نیز به کربلا آوردند و دفن کردند.

* راهپیمایی اربعین
قاضی طباطبایی در کتاب تحقیق درباره اول اربعین سیدالشهداء می‌نویسد حرکت به سوی کربلا در روز اربعین از زمان ائمه اطهار (ع) در بین شیعیان رایج بوده است و شیعیان حتی در زمان بنی امیه و بنی عباس نیز به این حرکت مقید بوده‌اند.
توصیه به زیارت اربعین باعث شده است که شیعیان به ویژه ساکنان عراق، از نقاط مختلف این کشور به سوی کربلا حرکت کنند. این حرکت که غالبا به صورت پیاده صورت می‌گیرد یکی از پرجمعیت‌ترین راه پیمایی‌ها در جهان شمرده می‌شود.
در سال‌های اخیر و پس از سقوط رژیم پیشین کشور عراق جمعیت این زائران چند برابر شده است، به طوری که در سال ۱۳۹۳ ه‍جری شمسی پیش بینی حدود ۲۰ میلیون زائر شده بود . برخی گزارش‌ها از حضور ۱۵ میلیون شیعه در کربلا برای زیارت اربعین سال ۱۴۳۵ه‍جری قمری (1392 هجری شمسی) خبر دادند .

* حضور فعال نراقی ها در اربعین حسینی در کربلا
مردم مومن شهر تاریخی نراق از جمله مکان هایی است که زائرانش در اربعین حسینی نسبت به شهرهای دیگر ایران پیش قراول راهپیمایی عظیم به سوی کربلای معلی هستند . آنان توفیق هشت سال حضور در مراسم راهپیمایی بزرگ شیعیان از نجف تا کربلا هستند
اربعین حسینی سال 1433 قمری برابر سال 1390 با حضور 12 زائر
اربعین حسینی سال 1434 قمری برابر سال 1391 با حضور 27 زائر
اربعین حسینی سال 1435 قمری برابر سال 1392 با حضور 60 زائر
اربعین حسینی سال 1436 قمری برابر سال 1393 با حضور165 زائر
اربعین حسینی سال 1437 قمری برابر سال 1394 با حضور 213 زائر
اربعین حسینی سال 1438 قمری برابر سال 1395 با حضور 261 زائر
اربعین حسینی سال 1439 قمری برابر سال 1396 با حضور 309 زائر
اربعین حسینی سال 1440 قمری برابر سال 1397 با حضور 357 زائر

چند سالی است زائران شهر نراق که به زیارت پنج امام معصوم در عراق مشرف می شوند در مضجع منور علی بن ابیطالب علیه السلام بر قبر فاضلین دو تن مشاهیر نراق که در جهان شناخته شده هستند می روند و با ذکر صلوات و فاتحه ادای دین می کنند .
البته تعدادی دیگری از مشاهیر و دانشمندان شهر نراق منهای فاضلین طبق عمل به وصیتنامه شان پس از رحلت از نراق به سرزمین عراق منتقل و از جمله در قبرستان بزرگ وادی السلام شهر نجف مدفون گردیده اند .

علامه ملا محمد مهدی فاضل نراقی سال 1146 قمری(292 سال قبل) در نراق متولد و تاریخ هشت شعبان 1209 قمری (229 سال قبل) در سن 63 سالگی وفات یافت و پس از انتقال پیکر مبارکش به نجف عراق در آستان قدس علوی در نزدیکی قبر مطهر امام اول شیعیان به خاک سپرده شد .
علامه احمد فاضل نراقی فرزند برومند ملا محمد مهدی 14 جمادی الثانی سال 1185 هجری قمری (253 سال قبل) در نراق متولد و 23 ربیع الثانی سال 1245 هجری قمری(193 سال قبل) در سن 60 سالگی در اثر وبای عمومی در نراق کاشان وفات نمود. پیکر پاک ایشان از نراق ایران به نجف عراق منتقل و نزد پدر بزرگوارش در ایوان علما و مقابل درب طوسی و یا به قولی پشت ایوان طلا به خاک سپرده شد .

مسن ترین و کم سن ترین زائران نراقی اربعین سال 1397 آقای حاج علی اکبر رضایی فرزند نظرعلی با 77 سال سن و کودک دو ماهه به نام محمدعلی رجبی فرزند روح الله(نوه آقای غلام محمد ابوالحسنی) بودند .

از بین زائران نراقی مراسم اربعین سال 1397 تعداد 87 نفر زن حضور داشتند که نسبت به آمار سال 1396 دو برابر شده و قابل تحسین می باشد .
از زنان و مردان مومن نراق که در بدرقه و استقبال زائران تلاش وافر داشتند سپاسگزار هستیم .

از مسئولین موکب کریمه اهل بیت شهر قم در منطقه بوبیات – شارع الروضتین شهر کربلا خصوصا زحمتشکان نراقی این موکب از بابت اسکان قریب به اتفاق زائران اهل شهر نراق کمال تشکر داریم .

از جناب آقای سید تقی سعیدی نیا فرزند سید رضا سرپرست کاروان زیارتی : نراق شهر شهیدان و مشاهیر به جهت زحماتش در اداره و رتق و فتق اموراتی همچون ثبت نام ؛ تهیه ویزا ؛ تهیه وسیله نقلیه و ... سپاسگزاریم .


اسامی زائران شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان استان مرکزی در هشتمین سال حضورشان در بزرگترین پیاده روی معنوی جهان اسلام از نجف تا کربلا در اربعین حسینی سال 1397 عبارتند از :

1- محمدرضا اوضایی فرزند علی اکبر

2- پروانه اوضایی فرزند علی اکبر

3- فرزانه اوضایی فرزند علی(سلطانعلی)

4- ملکه باقری نراقی فرزند غلام

5- علیرضا باقری نراقی فرزند غلام

6- فاطمه باقری نراقی فرزند علیرضا

7- امیرحسین باقری نراقی فرزند علیرضا

8- مظاهر پیشه ور فرزند حسین

9- احسانه پیشه ور فرزند مظاهر

10- علی ناظمی فرزند ابوالفضل

11- ریحانه ناظمی فرزند علی

12- هانیه ناظمی فرزند علی

13- محدثه ناظمی فرزند علی

14- راحله غفاری فرزند حسین

15- علی نوروزی منش فرزند رضا

16- صبا سمیعیان فرزند عباس

17- عباس سمیعیان فرزند صدرالله

18- سید تقی سعیدی نیا فرزند سید رضا

19- مهدی عباسی فرزند نصیر

20- سید ابوالفضل جوادی فرزند سید ماشاءالله

21- سید محمد جواد جوادی فرزند سید ابوالفضل

22- علی اکبر رضایی فرزند نظر

23- غلامحسین فلاح قالهری فرزندعلی اکبر

24- محمد صالحی فرزند عباس

25- مهدی نصیری فرزند عباس

26- نورالله محمدی بنچناری فرزندغلامحسین(امام جمعه)

27- جعفر حبیبی فرزند محمد

28- هادی اسمعیلی(اسماعیلی) فرزند علی محمد

29- علی اصغر رزاقی فرزند حبیب الله

30- سید میثم موسویان فرزند سید حسن

31- سید جمال باشی فرزند سید مصطفی

32- ماشاءالله عابدینی فرزند شکرالله

33- امید(محسن) اصفهانی فرزند مرتضی

34- علیرضا ده باشی حسن فرزندمحمد حسین

35- حسین کمالی فرزند اسدالله

36- علیرضا کاظمی فرزند سلطانعلی

37- قاسم کمره ای فرزند حسین

38- هادی عظیمی فرزند حسینعلی

39- سیدعلی میرجعفری فرزند سیدعلی اصغر

40- مهدی آقا حسینی فرزند شعبانعلی

41- تقی آعلی فرزند اسمعیل

42- سمیرا سادات نصرالهی فرزند سید محسن

43- افسانه سادات نصرالهی فرزند سید محسن

44- فاطمه ناصریان نژادی فرزند عبد

45- حسین نباتی فرزند مُندعلی

46- حسن نباتی فرزند مُندعلی

47- محمد رعیتی راد فرزند حسین

48- محمد مهدی ایزدی فرزند حسن

49- احسان عبدالله زاده فرزند عبدالعلی

50- شهلا اکبری فرزند ماشاءالله

51- میلاد طالبی فرزند مجتبی

52- سیدمظفر موسویان فرزند سیدغضنفر

53- سیدعباس حسینی نژاد فرزند سیدمیرزاآقا

54- علی رضایی فرزند اصغر

55- جواد رضایی فرزند علی

56- امین ایزدی فرزند غلامرضا

57- محمد شریفی فرزند غلامعلی

58- مهدی یوسفی فرزند عباس

59- مرضیه لطفعلی فرزند غلامعلی

60- عشرت لطفی فرزند قربانعلی

61- داود(مهدی) حبیبی فرزند اکبر

62- حسن قجری فرزند رمضان

63- مجید کمره ای فرزند علی

64- میترا کمره ای فرزند علی

65- طیبه کمره ای فرزند علی

66- اصغر خاوه ای فرزند یوسف

67- محمدعلی نباتی فرزند حسین

68- مالک رضی فرزند مهدی

69- علی قجری فرزند غلامحسین

70- علی مرادی فرزند مسلم

71- محسن فصیح فرزند قاسم

72- غلامحسین قجری فرزند عباس

73- محمد جعفری فرزند عباس

74- حامد قجری فرزند علی

75- علیرضا سبزه ای فرزند اکبر

76- مهدی لطفی فرزند اکبر

77- محمد علی حیدری فرزند رضا

78- محمود صالحی سینقانی فرزند غلامعلی

79- غلامرضا ملکی سینقانی فرزند رضاعلی

80- مژگان آتش روا فرزند ...

81- سید تقی موسویان فرزند سیدعلی

82- نصرالله حیدری فرزند رضا

83- مرتضی(موسی) خاکی فرزند ابوالفضل

84- سید روح الله حسینی فرزند سید محمد

85- غلامرضا قجری فرزند حیدرعلی

86- تقی باقری فرزند حسینعلی

87- مرتضی عابدینی فرزند علی اصغر

88- محمدرضا حیدری فرزند عباس

89- محمد رضایی فرزند علی اکبر

90- حسین انصاری فرزند ابوالقاسم

91- فاطمه صالحی فرزند ابراهیم

92- علیرضا رمضانی فرزند محمد

93- محمدحسین رمضانی فرزند علیرضا

94- مرتضی محمودی فرزند علی

95- غضنفر(مهدی) فروغی فرزند حسین

96- یوسف بهشتی فرزند ...(داماد مهدی)

97- محمد فروغی فرزند غضنفر

98- حسین کمره ای فرزند علی

99- احمد رضایی فرزند رضا

100- علیرضا رضایی فرزند احمد

101- مجتبی طهماسبی فرزند حسین

102- سید مهدی حسینی فرزند سیدحسین

103- امیرحسین قجری فرزند غلامرضا

104- محسن سعادت فرزند علی

105- امین نجفی فرزند محمد

106- مجید نجفی فرزند محمد

107- انسیه نجفی فرزند محمد

108- مرضیه نجفی فرزند محمد

109- حکیمه اسکندری فرزند علی

110- صدرا نجفی فرزند مجید

111- شبیر نجفی فرزند مجید

112- وحید سعادت فرزند حسن

113- محمد جواد قجری فرزند علی

114- عبدالله نوروزی فرزند ماشاءالله

115- ابوالفضل قجری فرزند رحمت الله

116- محسن قجری فرزند رحمت الله

117- مهدی قجری فرزند یوسف

118- حسین قجری فرزند یوسف

119- سید مهدی موسوی فرزند سید احمد

120- حسین اکبری فرزند مهدی

121- شکرالله شریفی فرزند اسماعیل

122- سید عباس جوادی فرزند سید ماشاءالله

123- مجتبی آعلی فرزند علی محمد

124- مهدی اسماعیلی فرزند اسماعیل

125- محسن محمودی فرزند ماشاءالله

126- راضیه محمودی فرزند ماشاءالله

127- فاطمه محمودی فرزند ماشاءالله

128- الهام قجری فرزند محسن

129- معصومه محمدی پور فرزند مصیّب

130- سیدابوالفضل هاشمی فرزند سید ماشاءالله

131- سیدامیرحسین هاشمی فرزندسیدابوالفضل

132- سیدعلی هاشمی فرزند شهیدسیدحسین

133- علی اشرف پورصادقی فرزند علی اکبر

134- مهدی قجری فرزند سلطانعلی

135- سید اکبر کاظمی فرزند سیدمحمد

136- سعید قجری فرزند یوسف

137- مهدی رحمانی فرزند ولی الله

138- سید مسعود موسوی فرزند سید هادی

139- حمیده آقاحسینی فرزند قاسم

140- محسن لطفی فرزند عباس

141- حسین قجری فرزند علی محمد

142- محبوبه صادقی فرزند حسین

143- پیام قجری فرزند حسین

144- موناسادات فیض آبادی فرزندحسین

145- احمد عابدینی فرزند علی

146- حامد محمودی فرزند محمد

147- محسن عضایی فرزند اسماعیل

148- جعفر عضایی فرزند حسین

149- حامد عضایی فرزند حسین

150- علی عضایی فرزند جعفر

151- عباس علی اکبری فرزند حسین

152- زهرا شریفی فرزند رضا

153- ابوالفضل یوسفی فرزند نوروز

154- منیر حسنی فرزند حبیب الله

155- محمدعلی مهری فرزند موسی

156- حسین صفری فرزند مرتضی قلی

157- محمد کمره ئی(کمره ای) فرزند فتحعلی

158- سید مجتبی حسینی فرزند سید تقی

159- سیدحسین حسینی فرزند سیدمجتبی

160- فاطمه صالحی فرزند علی

161- ثمینه حبیبی فرزند حسن

162- رضا عظیمی فرزند حسینعلی

163-علیرضا رزاقی فرزند علی اصغر

164- محمد خسروی فرزند احمد

165- محمود حسینی فرزند سلطانعلی

166- جعفر حسینی فرزند محمود

167- حسین لطفعلی فرزند علیرضا

168- فاطمه کمره ای فرزند سلطانعلی

169- فاطمه السادات حسینی فرزند سیدمحمد

170- فاطمه السادات حسینی فرزند سید حسن

171- زهرا رزاقی فرزند مهدی

172- مریم رزاقی فرزند اصغر

173- حلما السادات حسینی فرزند سید روح الله

174- حسنا السادات حسینی فرزند سید محسن

175- سید محسن حسینی فرزند سید محمد

176- سید روح الله حسینی فرزند سید محمد

177- فاطمه آقا حسینی فرزند سلطانعلی

178- محسن خاوه ای فرزند اصغر

179- زهرا قجری فرزند علی اصغر

180- علی اصغر قجری فرزند احمد

181- قدرت الله ایزدی فرزند عباس

182- ماشاءالله ایزدی فرزند عباس

183- قاسم قجر ی فرزند رضا

184- مهدی قجری فرزند رضا

185- علی طالبی فرزند محمد(غلام)

186- سید باقر موسوی فرزند سیدحسن

187- ابوالفضل لطفی فرزند محمد

188- محمد نصیر لطفعلی فرزند حسین

189- حسین رضایی فرزند قنبر

190- علی زمانی فرزند غلامعلی

191- اکبر کریمی فرزند علی اکبر

192- محمد کریمی فرزند رضاعلی

193- مجتبی عابدی فرزند غیاث

194- مهدی عابدی فرزند غیاث

195- مصطفی عابدی فرزند غیاث

196- ابوالفضل عابدی فرزند قنبرعلی

197- غلامحسین غنی فرزند محمد

198- غلامرضا قجری فرزند رمضان

199- محسن بحرینی فرزند علیرضا

200- محمدرضا علی آقایی فرزند ماشاءالله

201- حمید شاطری فرزند رمضان

202-
غلامرضاعابدی فرزند اسدالله


203- علیرضا مسلمی فرزند علی اصغر

204- ابراهیم مسلمی فرزند غلامرضا

205- احسان رضایی پور فرزند رمضان

206- سمانه فتوحی فرزند حجت

207- حلما سعادت فرزند محسن

208- سید مهدی موسوی فرزند سید ضیا

209- فاطمه سعادت فرزند علی اصغر

210- محسن خاوه ای فرزند اصغر

211- حسین رمضانی فرزند گلعلی

212- مهدی مهدی زاده نراقی فرزند علی محمد

213- طاها مهدی زاده نراقی فرزند مهدی

214- زهرا مهدی زاده نراقی فرزند مهدی

215- سعیده آقاصادقی فرزند ولی الله

216- محمدعلی ایزدی فرزند سلطانعلی

217- حمید حیدری فرزند امرالله

218- محمد قجری فرزند میرزاعلی

219- غلامرضا قجری فرزند محمد

220- مهدی یوسفی فرزند مرتضی

221- امیرعباس یوسفی فرزند مهدی

222- فاطمه فروغی فرزند علی اصغر

223- مهتاب یوسفی فرزند مهدی

224- زهره ترابی فرزند عباس

225- زهرا کمره ای فرزند عباس

226- فاطمه کمره ای فرزند عباس

227- فرامرز رحیمی فرزند ماشاءالله

228- علی اشرفی فرزند یدالله

229- علیرضا(ماشاءالله) باقری فرزند حسن

230- حسن باقری فرزند علیرضا(ماشاءالله)

231- صغرا قجری فرزند مصطفی

232- فاطمه قجری فرزند مصطفی

233- بتول احمدی فرزند ابوالقاسم

234- زهرا مرادی فرزند مهدی

235- محمدرضا رضایی فرزند غلامرضا

236- نرگس السادات سید ابراهیمی فرزند سیداحمد

237- محمد حسین حبیبی فرزند اسمعیل

238- مهدی رضایی پور فرزند قنبر

239- زهرا رضایی پور فرزند مهدی

240- زینب رضایی پور فرزند مهدی

241- علی حمزه ای فرزند محمدعلی

242- سید قاسم حسینی نژاد فرزند سید حسن

243- مهدی کمره ای فرزند محمد

244- کاظم کاظمی فرزند حسن

245- مجتبی کریمی فرزند مرتضی

246- محمد جعفری فرزند حسین

247- عباس مطهری فرزند اسدالله

248- غلامرضا حسینی فرزند شعبانعلی

249- مهدی حسینی فرزند شعبانعلی

250- زهرا محمدی فرزند ...

251- عبدالله سلطانی شایان فرزند اکبر

252- امیرعلی سلطانی شایان فرزند عبدالله

253- امیرحسین سلطانی شایان فرزند عبدالله

254- حکیمه حسن زاده فرزند ایوب

255- مجید احمدی فرزند ابوالقاسم

256- علیرضا شاطری فرزند رضا

257- سید محسن حسینی نراقی فرزند سیدمحمد

258- ایمان مسلمی فرزند محمد

259- مصطفی حسینی فرزند شعبانعلی

260- مصطفی حسینی فرزند عباس

261- مهدی شریفی فرزند غلامعلی

262- صدیقه احمدی فرزند ابوالقاسم

263- مهدی ماهجان فرزند غلامعلی

264- محمدرضا محمودی فرزند حسن

265- سید غلامرضا موسویان فرزند سید تقی و همسرش

266- اسماعیل حبیبی فرزند اکبر

267- نرجس فروغی فرزند محمد

268- عذرا قجری فرزند احمد

269- غلام محمد قجری فرزند عباس

270- حمید قجری فرزند غلام محمد

271- فاطمه یوسفی فرزند عباس(غلامعباس)

272- هما نساج فرزند عبدالنبی

273- محمد عضایی فرزند علی

274- توحید عضایی فرزند حسینعلی

275- پوریا عضایی فرزند حسینعلی

276- حسن شفیعی فرزند بشیر

277- سید حبیب سادات فرزند سید جواد(داماد ماشاءالله جوادی)

278- سید حمید سادات فرزند سید حبیب و همسرش فاطمه

279- سید حامد سادات فرزند سید حبیب(نوه ماشاءالله جوادی)

280- بهشت سادات سادات فرزند سید حبیب

281- آزاده سادات سادات فرزند سید حبیب

282- حسین لطفی فرزند اسماعیل

283- ... لطفی فرزند حسین

284- قاسم کاظمی فرزند حسن

285- محمدعلی رزاقی فرزند علی اصغر

286- حسین رزاقی فرزند محمدعلی

287- کاظم رمضانی فرزند حبیب الله

288- صادق رمضانی فرزند حبیب الله

289- حسین خاوه ای فرزند اکبر

290- زینب رمضانی فرزند کاظم

291- محمدحسین رمضانی فرزند کاظم

292- نرجس طاهری نژاد فرزند احمد

293- علی رمضانی فرزند محمدحسین

294- زینب رمضانی فرزند محمدحسین

295- فاطمه رمضانی فرزند محمدحسین(15 ماهه)

296- احمد طاهری نژاد فرزند سلطانعلی

297- مهدی طاهری نژاد فرزند احمد

298- مریم قجری فرزند اکبر

299- رمضانعلی لطفعلی فرزند حسین

300- سلطانعلی خسروی فرزند احمد

301- غلامعلی رحمانی فرزند ابراهیم

302- معصومه حبیبی فرزند اکبر

303- قاسم رحمانی فرزند غلامعلی

304- محسن رحمانی فرزند غلامعلی

305- سیدسمیه پیغمبری فرزند سیدفتاح

306- محدثه رحمانی فرزند محسن

307- فاطمه رحمانی فرزند محسن

308- مطهره رحمانی فرزند محسن

309- علی محمد محمودی فرزند حسن

310- عباس محمودی فرزند حسن

311- علیرضا محمودی فرزند حسن

312- حسین محمودی فرزند حسن

313- فاطمه صادقی فرزند ...

314- محمدصادق محمودی فرزند حسین

315- غلامرضا محمودی فرزند حسن

316- پوران طالعی فرزند ...

317- علی محمودی فرزند غلامرضا و همسرش

318- حمزه محمودی فرزند غلامرضا

319- فردین رحیمی فرزند ماشاءالله

320- علیرضا حیدری فرزند حسین

321- حجت قربانعلی فرزند فرهاد

322- محمدعلی(امیر) ایزدی فرزند حسن

323- غلامرضا ایزدی فرزند حسن

324- محمد ایزدی فرزند غلامرضا

325- سید محمود جوادی فرزند سید رضا

326- مهدی لطفی فرزند حسینعلی

327- هادی لطفی فرزند حسینعلی

328- مصطفی رنجکش فرزند ...

329- محمد رنجکش فرزند مرتضی

330- محمد جعفری فرزند غلام

331- عباس جعفری فرزند محمد

332- حمید جعفری فرزند محمد

333- صفورا جعفری فرزند محمد

334- علی نجفی فرزند صفرعلی

335- مهدی پیشور فرزند عباس(حسینعلی)

336- فاطمه یوسفی فرزند علی اشرف

337- سیدعلی سیدهاشمی فرزند بهزاد

338- ابوالفضل خاکباز فرزند محمدعلی

339- سبحان خاکباز فرزند ابوالفضل(نوه پیشور)

340- مجتبی قجری فرزند رمضان

341- رمضان طحانی فرزند حسن

342- جواد نباتی فرزند محمد

343- حسین نباتی فرزند محمد

344- امین جعفرنژاد فرزند امیر

345- روح الله رجبی فرزند علی

346- شیما ابوالحسنی فرزند محمد(غلام محمد)

347- محدثه رجبی فرزند روح الله

348- محمدعلی رجبی فرزند روح الله(دو ماهه)

349- احمد مرادی فرزند علی محمد

350- محمود مرادی فرزند علی محمد

351- حامد شاطری فرزند حسین

352-رضا شاطری فرزند جمشید

353-سعید شاطری فرزند جمشید

354 - محمدعلی قجری فرزند غلامرضا

355 - سید مرتضی حسینی نراقی فرزند سید تقی

356-اعظم شاطری فرزند علی محمد

357-سید میثم حسینی نراقی فرزند سید حسینزائر نراقی بعدی را شما بفرما تا این نام در تاریخ حماسه آفرینی های شهرمان ثبت شود .

سایت سلحشوران شهر نراق از مساعدت خانم ها و آقایان که در تهیه آمار زائران اربعین حسینی تلاش داشتند سپاسگزار می باشد .

۹۷/۰۸/۱۲
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۵)

۱۳ آبان ۹۷ ، ۰۸:۵۶ مرتضی علی آقایی
خوش آن جانی که جانانش حسین است
خوش آن دردی که درمانش حسین است

علی را جان شیرین جز حسن نیست
ولی آرامش جانش حسین است

بگو اهریمنان کربلا را/که این وادی سلیمانش حسین است

امسال اربعین حسینی شهر نراق حال و هوای دیگری داشت .حضور برادران و خواهران نراقی بسیار چشمگیر بود.کودک خردسال به عنوان کوچکترین زائر و جناب حاج اکبر رضایی به عنوان بزرگترین زائر نراقی جلوه ویژه ای به این مراسم معنوی بخشیده بود.انشاآالله زیارت همگان مورد قبول در گاه حق قبول گرفته باشد و من حقیر را هم دعا کرده باشید.از حاج محمد عضایی و همچنین حاج حسین عزیز در مورد نشر و به تصویر کشیدن این حماسه معنوی کمال تشکر و سپاسگزاری را نموده و به آنان زیارت قبولی می گویم.هر چند که تا کنون موفق به دیدار آنها نشده ام.اجر همتان از کوچک و بزرگ با سید الشهدا.
قبول باشه .
با سلام و تشکر از زحماتتون
محمدعلی قجری فرزند غلامرضا را اضافه کنید
درود بر شما

سید مرتضی حسینی نراقی فرزند سید تقی
اعظم شاطری فرزند علی محمد
سید میثم حسینی نراقی فرزند سید حسین
سلام

این زائران در اربعین حسینی به کربلا مشرف شدند . به لیست اضافه کنید


حمید شاطری فرزند رمضان
رضا شاطری فرزند جمشید
سعید شاطری فرزند جمشید
حامد شاطری فرزند حسین

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook