سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

عـکـس، خـاطـرات ، دل نـوشـتـه هـای دفـاع مـقـدس ، انـقـلـاب و اطـلـاعـات عـمـومـی

سلـحــشـوران شـهـر نــراق

شهر نراق زادگاه علامه ملا محمد مهدی نراقی و ملا احمد نراقی (فاضلین نراقی)
بیش از 100 نفر از مشاهیر نامدار دارای جمعیت سه هزار نفره در مقطع 8 سال دفاع مقدس دارای 180 رزمنده بوده و علاوه بر آن 8 آزاده و 100 جانباز(مجروح)و 80 شهید تقدیم آرمان های میهن اسلامی نموده است.


بایـگـانی

بر اساس گزارش سایت سلحشوران شهر نراق ؛ نراق نامی یگانه است که آوازه اش را مردمش  و نخبگان و مشاهیرش بر سر زبان ها انداخته و این دیار کهن در جای جای تاریخ منطقه اثر گذار و سرنوشت ساز بوده و می باشد .

اما در عین حال در بخش مرکزی شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان و در دهستان بنجار روستای کوچکی به نام نراقی وجود دارد . روستای نراقی براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۲۹ نفر و دارای شش خانوار می باشد .

در منطقه زابل نیز همچون سایر مناطق کشور نراقی ها به قصد اشتغال و تجارت مهاجرت داشته اند و روستای کوچک نراقی را نیز اهالی شهر نراق از توابع شهرستان دلیجان استان مرکزی پایه گذاری و آباد نموده باشند .

مثلا میرزا عباس خان نراقی(مهدوی) فرزند فضل الله نراقی معاون التجار به همراه همسرش خانم معصومه ملاکوهی فرزند حبیب الله و فرزندانش هوشنگ و منوچهر مهدوی سال ها در زابل سکونت داشتند و میرزا عباس در اداره مالیه(دارایی) زابل دارای مسئولیت بود و پس از فوت در سال 1341 در زابل خاکسپاری گردید .

یا مثلا میرزا جواد خان فرخزاد نراقی فرزند نعمت الله(برادرزاده فضل الله معاون التجار و نوه  دختری حاج محمدرضا نراقی رئیس التجار) کارمند عالیرتبه وزارت کشاورزی مدتی بخشدار شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان بود که به دلایلی کشته شد . جواد برادر قدسیه فرخزاد نراقی یکی از اولین خلبان های زن در ایران بود .
و نمونه های دیگری وجود دارد که نراقی ها در زابل و استان سیستان و بلوچستان مهاجرت و سکونت داشته اند .

۹۷/۰۸/۲۹
سلحشوران شهر نراق

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

هدایت به بالای

folder98 facebook